Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Кои се вашите цени?

Нашите цени се предмет на промени кои се однесуваат на суровини и материјални трошоци и други пазарни фактори. Ние ќе ви испратиме ажурирана ценовникот по вашата компанија да не контактирате за повеќе информации

Дали имате минимум цел количество?

Да, ние бараме секој ред worths најмалку $ 1000, и количината за секоја ставка до 100.000.

Може да ви ОЕМ или ODM?

СЕКАКО. Имаме силна R & D тим, производи може да биде нарачана за да одговараат на вашите сопствени потреби.

Кои компании се вашите големи / најголеми клиенти во нашата земја / regiorr?

Имаме доста голем број на клиенти во целиот свет, но не можеме да открие нешто повеќе за нивните доверливи информации.

Што е просечната времето за води?

За примероците, на олово време е за 7 дена. За масовно производство, олово време е 20-30 дена по добивањето на уплатата на аконтацијата. На времето за да стане ефективна кога: (1) дека сме добиле вашиот депозит, и (2) имаме вашата конечна одобрување за квалитет примерок & уметнички дела design.In сите случаи, ние ќе се обидеме да одговараат на вашите потреби. Во повеќето случаи, ние сме во состојба да го стори тоа.

Какви видови на начини на плаќање не ги прифаќате?

T / T. 30% депозит во однапред, 70% биланс против копија на B / L.

D / P вид (документи против вид на плаќање).

О / А 60 дена (отворена сметка), во најдобар случај за повеќето сигурен клиенти.

Што е гаранција на производот?

Ние гарантираме дека сите материјали кои се користат во преработката на пластика и пакување се од храна одделение. Како BSCI, Sedex кријат член, БРЦ, GMP, IS022000, HACCP уверение фабрика, ние сме committedto снабдувањето со квалитетни производи, во меѓувреме адресирање и решавање на секој проблем квалитетот на барање.

Дали ви гарантира инвестирани калапи безбедно и сигурно на клиентите?

Ако било клиенти инвестираат калапи, ние ќе ја почитуваме и заштита на нивните основни интереси и правата на интелектуална сопственост (интелектуална сопственост), нивниот ексклузивен калапи ќе се никогаш не се користи на други места во други наредби.

Како за такси превозот?

За примерок поднесување, такси превозот да се разликуваат од $ 40 до $ 80.

За LCL и FCL товари, такси превозот зависи од избраниот INCOTERMS и шпедитери.

Сакаат да работат со САД?


WhatsApp Online Chat !